58.Kraški pust 2027Pustna povorka 2027

Program 42. izvedbe Kraškega pusta 2009
Sreda18februar 2009
  1. 19.00

    Otvoritev 42. izvedbe Kraškega pusta

    V Prosvetnem domu otvoritev 42. izvedbe Kraškega pusta s prisotnostjo Vašega Veličanstva Kralja Cefizlja Merčedolskega Plavega in Kraljice Marije Majeruonke iz Črnega vrta ter otvoritev pustne razstave otroških del nižje srednje šole S. Gregorčič iz Doline.
  2. 20.00

    Žrebanje startne liste vozov in skupin mask

  3. 20.30

    Enodejanki »Čudna bolezen« in »Kdo je zadnji?«

    Predstava dramskega odseka PD Štandrež z enodejankama »Čudna bolezen« in »Kdo je zadnji?«
    Avtor
    skupina PD Štandrež
    Režija
    Janez Starina
Četrtek19februar 2009
  1. 17.00

    Prihod Kralja in Kraljice

    Prihod Vašega Veličanstva Kralja in Kraljice 42. Kraškega pusta z zgodovinskim tramvajem št. 6 na opensko tramvajsko postajo in plesni mimohod po openskih ulicah.
  2. 20.30

    Goldonijeva komedija »Primorske zdrahe«

    Predstava dramskega odseka PD Štandrež z Goldonijevo komedijo »Primorske zdrahe«.
    Režija
    Jože Hrovat
    PD Štandrež
Petek20februar 2009
  1. 20.30

    Pustklobuk in defile otroških mask

    V Prosvetnem domu na Opčinah. Gost večera: Mini cirkus Bufeto (Slo) in plesna skupina »Mati moja!«
    Vodijo
    Večer bodo povezovale Valentina Sancin, Melita Malalan in Elena Husu
    Mini cirkus Bufeto
Sobota21februar 2009
  1. 14.00

    Sprevod 42. Kraškega pusta

    Laufarji
    Fanfara Città dei Mille
    Gostje
    Skupina cerkljanski Laufarji iz Cerknega (Slo) in pihalni orkester »Fanfara Città dei Mille« iz Bergama
    Vodita
    Povorko Kraškega pusta bosta vodila Franko Korošec in Giorgio Amodeo
  2. Po sprevodu

    Nagrajevanje v »Pustnem borjaču« Prosvetnega doma

    Nastop glasbene skupine Turbo Angels, plesne skupine »Mati moja!«, glasbene skupine Osminka ter domače godbe s Proseka in iz Trebč.
    Turbo Angels
    Osminka
    Vodijo
    Program v »Pustnem borjaču« vodijo Valentina Sancin, Melita Malalan in Elena Husu
  3. Po nagrajevanju

    Zabava v pustnem borjaču

    Zabava se nadaljuje v pustnem borjaču Prosvetnega doma med klobasami in zeljem, ki se bo cedilo iz zabeljenih kioskov kuharjev SK Brdina in pevskega zbora Tabor.

Odbor kraškega pusta
Sedež v Domu Brdina, Proseška ulica, 109 – 34151 Opčine – Trst
CF 80018790321 – GSM +39 347 9419607
E-mail: info@kraskipust.org – PEC: kraskipust@pec.it

Kraški pust 2009

Program 42. izvedbe Kraškega pusta 2009

Dnevi 4Dogodki 9

Sreda, 18. februar 2009

19.00Otvoritev 42. izvedbe Kraškega pusta
V Prosvetnem domu otvoritev 42. izvedbe Kraškega pusta s prisotnostjo Vašega Veličanstva Kralja Cefizlja Merčedolskega Plavega in Kraljice Marije Majeruonke iz Črnega vrta ter otvoritev pustne razstave otroških del nižje srednje šole S. Gregorčič iz Doline.
20.00Žrebanje startne liste vozov in skupin mask
20.30Enodejanki »Čudna bolezen« in »Kdo je zadnji?«
Predstava dramskega odseka PD Štandrež z enodejankama »Čudna bolezen« in »Kdo je zadnji?«

Avtor skupina PD Štandrež

Režija Janez Starina

Četrtek, 19. februar 2009

17.00Prihod Kralja in Kraljice
Prihod Vašega Veličanstva Kralja in Kraljice 42. Kraškega pusta z zgodovinskim tramvajem št. 6 na opensko tramvajsko postajo in plesni mimohod po openskih ulicah.
20.30Goldonijeva komedija »Primorske zdrahe«
Predstava dramskega odseka PD Štandrež z Goldonijevo komedijo »Primorske zdrahe«.

Režija Jože Hrovat

Petek, 20. februar 2009

20.30Pustklobuk in defile otroških mask
V Prosvetnem domu na Opčinah. Gost večera: Mini cirkus Bufeto (Slo) in plesna skupina »Mati moja!«

Vodijo Večer bodo povezovale Valentina Sancin, Melita Malalan in Elena Husu

Sobota, 21. februar 2009

14.00Sprevod 42. Kraškega pusta

Gostje Skupina cerkljanski Laufarji iz Cerknega (Slo) in pihalni orkester »Fanfara Città dei Mille« iz Bergama

Vodita Povorko Kraškega pusta bosta vodila Franko Korošec in Giorgio Amodeo

Po sprevoduNagrajevanje v »Pustnem borjaču« Prosvetnega doma
Nastop glasbene skupine Turbo Angels, plesne skupine »Mati moja!«, glasbene skupine Osminka ter domače godbe s Proseka in iz Trebč.

Vodijo Program v »Pustnem borjaču« vodijo Valentina Sancin, Melita Malalan in Elena Husu

Po nagrajevanjuZabava v pustnem borjaču
Zabava se nadaljuje v pustnem borjaču Prosvetnega doma med klobasami in zeljem, ki se bo cedilo iz zabeljenih kioskov kuharjev SK Brdina in pevskega zbora Tabor.